COVID-19 Update: We are currently shipping orders daily. However, due to transit disruptions in some geographies, deliveries may be delayed. To provide all customers with timely access to content, we are offering 50% off our Print & eBook bundle option. Terms & conditions.
Ratunkowa segregacja medyczna. TRIAGE - 1st Edition - ISBN: 9788376094991, 9788376096834

Ratunkowa segregacja medyczna. TRIAGE

1st Edition

Editors: Kevin Mackway-Jones Janet Marsden
eBook ISBN: 9788376096834
Imprint: Elsevier Urban & Partner
Page Count: 184
Info/Buy

Secure Checkout

Personal information is secured with SSL technology.

Free Shipping

Free global shipping
No minimum order.

Description

Jest to pierwsza w Polsce publikacja, w której szczegółowo zaprezentowano zasady ratunkowej segregacji medycznej. Metoda została opracowana przez zespół specjalistów medycyny ratunkowej z ośrodka w Manchesterze pod kierunkiem profesora Kevina Mackway-Jonesa. Ten Manchester Triage System (MTS) jest metodą z powodzeniem stosowaną na całym świecie. Oparta jest ona na zbiorze ponad 50 kart scenariuszyklinicznych osób w nagłym zagrożeniu zdrowotnym. Każdy ze scenariuszy zawiera od kilku do kilkunastu klinicznych kryteriów różnicujących, które umożliwiają przyporządkowanie pacjentów do różnych grup ryzyka.

Celem polskiego wydania tej pozycji jest przedstawienie zasad MTS, które mają ułatwić podjęcie decyzji lekarskiej wobec pacjenta w stanie nagłym specjalistom medycyny ratunkowej, lekarzom pracującym na oddziałach intensywnej terapii, a także personelowi medycznemu z oddziałów ratunkowych i szpitalnych izb przyjęć.

Details

No. of pages:
184
Language:
Polish
Copyright:
© Elsevier Urban & Partner 2012
Imprint:
Elsevier Urban & Partner
eBook ISBN:
9788376096834

About the Editors

Kevin Mackway-Jones

Affiliations and Expertise

Professor of Emergency Medicine, Emergency Department, Manchester Royal Infirmary, Manchester, UK

Janet Marsden