Procedury kliniczne w medycynie ratunkowej. Część 1 - 1st Edition - ISBN: 9788376096384

Procedury kliniczne w medycynie ratunkowej. Część 1

1st Edition

Authors: James Roberts
eBook ISBN: 9788376096384
Imprint: Elsevier Urban & Partner
Published Date: 1st January 2012
Page Count: 536
Info/Buy

Secure Checkout

Personal information is secured with SSL technology.

Free Shipping

Free global shipping
No minimum order.

Description

Przekazywana Państwu pierwsza część polskiej edycji piątego wydania Procedur klinicznych w medycynie ratunkowej Robertsa i Hedgesa jest nowością na naszym rynku wydawniczym. Otwieramy w ten sposób nowy rozdział w programach edukacyjnych i praktyce klinicznej medycyny ratunkowej w Polsce. Zakres kompetencji lekarza medycyny ratunkowej systematycznie rośnie, a wymagania wobec jego umiejętności praktycznych, koniecznych w szerokim spektrum nagłych zagrożeń zdrowotnych - stale rosną. W wielu krajach proces ten trwał ponad 40 lat. My nadrabiamy zaległości w tym zakresie dopiero od mijającej dekady. Toteż niezwykle ważny jest ten podręcznik - opisujący szczegółowo procedury kliniczne medycyny ratunkowej - od podstawowych, codziennych - jak ratunkowa intubacja dotchawiczna, do zaawansowanych i trudnych - jak torakotomia resuscytacyjna.

Podręcznik jest zalecany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej lekarzom studiującym medycynę ratunkową i przygotowującym się do egzaminu specjalizacyjnego w tej dyscyplinie. Jest też zalecany kandydatom do Europejskiego Dyplomu Medycyny Ratunkowej.

Details

No. of pages:
536
Language:
Polish
Copyright:
© Elsevier Urban & Partner 2012
Published:
Imprint:
Elsevier Urban & Partner
eBook ISBN:
9788376096384

About the Author

James Roberts

Affiliations and Expertise

Professor of Emergency Medicine, Vice Chair, Department of Emergency Medicine, Senior Consultant, Division of Toxicology, The Drexel University College of Medicine; Chairman, Department of Emergency Medicine, Director, Division of Medical Toxicology, Mercy Catholic Medical Center, Philadelphia, Pennsylvania