COVID-19 Update: We are currently shipping orders daily. However, due to transit disruptions in some geographies, deliveries may be delayed. To provide all customers with timely access to content, we are offering 50% off our Print & eBook bundle option. Terms & conditions.
Kardiologia interwencyjna. Seria Przypadki Kliniczne - 1st Edition - ISBN: 9788376095110

Kardiologia interwencyjna. Seria Przypadki Kliniczne

1st Edition

Author: Michael Ragosta
eBook ISBN: 9788376095110
Imprint: Elsevier Urban & Partner
Published Date: 10th October 2012
Page Count: 336
Info/Buy

Secure Checkout

Personal information is secured with SSL technology.

Free Shipping

Free global shipping
No minimum order.

Description

Książka, którą dostajecie Państwo do rąk, zasługuje na uwagę, ponieważ jest to pierwsza taka monografia na naszym rynku wydawniczym. W odróżnieniu od większości pozycji, nie jest klasycznym podręcznikiem, omawiającym bardzo szczegółowo wszystkie aspekty kardiologii interwencyjnej, poczynając od rysu historycznego, przez patofizjologię miażdżycy, a na interwencjach wieńcowych z wykorzystaniem najnowszych generacji protez wewnątrznaczyniowych kończąc. W swoim założeniu jest niesłychanie praktyczna i koncentruje się na dokładnym omówieniu i przedstawieniu strategii zabiegów, obejmujących cały zakres interwencji sercowo-naczyniowych. Ten właśnie praktyczny aspekt stanowi o jej wyjątkowości, pozwalając na zaprezentowanie podstawowych, ogólnie obowiązujących zasad, które powinien znać każdy kardiolog interwencyjny, a które mimo nieustannego rozwoju i wprowadzania coraz to nowszych rozwiązań technologicznych długo jeszcze nie będą tracić na znaczeniu.

Warto również zwrócić uwagę na rozdziały poświęcone powikłaniom zabiegów, które bywają czasami traktowane dość pobieżnie, a tutaj zajmują blisko 1/3 objętości całej książki. Świadczy to o wadze, jaką autor przypisuje konieczności posiadania szerokiej wiedzy o występowaniu, czynnikach ryzyka, rozpoznawaniu i leczeniu najczęściej występujących powikłań związanych z interwencjami przezskórnymi.

Details

No. of pages:
336
Language:
Polish
Copyright:
© Elsevier Urban & Partner 2012
Published:
10th October 2012
Imprint:
Elsevier Urban & Partner
eBook ISBN:
9788376095110

About the Author

Michael Ragosta

Affiliations and Expertise

Professor of Medicine; Director, Cardiac Catheterization Laboratories, Division of Cardiovascular Medicine, University of Virginia Health Systems, Charlottesville, VA